Jeżeli planujesz budowę domu, nie obędziesz się bez pomocy fachowców. Specjaliści zajmą się nie tylko poszczególnymi etapami budowy, ale i przygotują dla Ciebie odpowiednie instalacje: elektryczne lub wodno-kanalizacyjne. Usługi hydrauliczne będą niezbędne, także wtedy, gdy chcesz zbierać wodę deszczową i nie wiesz, jak się do tego zabrać lub wtedy, gdy marzy Ci się basen.
Jakie czynności wykona hydraulik na budowie?
Kiedy budujesz dom niezbędne jest zaopatrzenie działki w prąd elektryczny i wodę. Najlepiej jest, gdy na teren działki doprowadzone jest przyłącze wodociągowe. Jeśli na budowie zabraknie prądu lub wody, wówczas praktycznie żadne prace nie będą mogły być wykonane – niemożliwe będzie podłączenie urządzeń budowlanych, a brak wody oznacza, że właściciel działki będzie zmuszony dowozić wodę w beczkach, co jest nie tylko pracochłonne i kosztowne, ale również bardzo niepraktyczne. Hydraulik przygotuje także przejścia pod instalację kanalizacyjną, wodociągową i pod gruntowy wymiennik ciepła. Zazwyczaj za te prace odpowiedzialnych jest kilka osób. Jeśli zatrudniasz tylko jednego fachowca, a Twoja budowa jest dosyć spora, wtedy nie zawsze jedna osoba poradzi sobie z wieloma etapami prac. Konieczne jest wobec tego zatrudnienie ekipy hydraulicznej, która współpracując ze sobą, sprawnie, szybko i dokładnie zrobi wszystkie potrzebne instalacje.
Kiedy dom jest wybudowany, hydraulik wykona domowe instalacje hydrauliczne, takie jak:
–kanalizację wewnętrzną
–instalację wodną
–centralne ogrzewanie
–instalację centralnego odkurzania
–rekuperacja
Każdy fachowiec: hydraulik Kraków, czy w innej miejscowości, który zajmuje się zakładaniem instalacji w nowo wybudowanych domach, wie doskonale jak należy te prace wykonać krok po kroku.
Kanalizacja wewnętrzna oznacza wykonanie wszystkich podejść do urządzeń, takich, jak:
-toalety
-umywalki
-brodziki
Centralne ogrzewanie zakłada zrobienie odpowiednich podejść do grzejników, a także ogrzewania podłogowego. Instalacja centralnego odkurzania to nic innego jak rury przeprowadzone w posadzce od miejsca, w którym planowane jest montaż jednostki centralnej do gniazd w ścianach. Rekuperacja natomiast jest systemem wentylacji mechanicznej.
Gdy wszystkie instalacje są prawidłowo podłączone i działają bez żadnego zarzutu, wówczas nie musisz się martwić. Bywa jednak tak, że gdy wprowadzasz się do nowego domu, okazuje się, że nie wszystko działa jak należy – wtedy koniecznie trzeba to naprawić, ponieważ dłuższe korzystanie z niesprawnych instalacji może naprawdę uprzykrzyć życie mieszkańcom domu!