Oświetlanie dostosowane do przemysłowych hal czy zakładów produkcyjnych, rozważyć można w wielu aspektach. Jest to głownie problem oświetlenia zewnętrznego, jak i otwartych, wewnętrznych przestrzeni przemysłowych. Do takich wnętrz możemy zaliczyć choćby wysokie hale produkcyjne przemysłu maszynowego lub motoryzacyjnego czy też obiekty o dużym zapyleniu, spotykane np.: hutach czy magazynach. Zdarzają są tez wielkie, ale czyste hale, takie jak np.: w przemyśle farmaceutycznym, lub spożywczym.
Jak widać, głównym czynnikiem, ograniczającym dostęp, do instalacji oświetleniowej, jest wysokość. Wyróżnikiem takiego oświetlenia, musi być przede wszystkim energooszczędność zastosowanych rozwiązań, oraz ich wysoka trwałość.
Przedsiębiorcy, wiedza jak ważne jest obniżanie kosztów produkcji. Optymalizacja efektywności energetycznej oświetlania może się do tego w znacznym stopniu przyczynić. Nie może to mieć jednak odbicia w pogorszeniu jakości oświetlenia, która mogłaby wpłynąć na spadek efektywności pracy zatrudnionych osób. Z pomocą może przyjść oświetlenie lED’owe, które idealnie sprawdza się w przemyśle. Duża wydajność oraz ponadprzeciętna żywotność eksploatacji, odporność na wahania temperatury czy wstrząsy – te argumenty pokazują że oświetlenie LED nie ma innych, sonie równych. Wysoka energooszczędność energetyczna oraz niskie koszty użytkowania co raz częściej skłaniają przedsiębiorców do wyboru tego rozwiązania.